• Українською
Каденюк Леонід Костянтинович

Каденюк Леонід Костянтинович

наp. 28.01.1951

Перший український космонавт

Биография

Видео

Біографія

Леонід Костянтинович Каденюк народився 28 січня 1951 року на Україні в селі Клішковічі Хотинського району Чернівецької області. У 1967 році закінчив середню школу в Чернівцях і в тому ж році вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків. Закінчив училище в 1971 році і служив в авіаційних частинах Військово-повітряних сил СРСР. У 1976 році був включений до загону радянських космонавтів (1976 Група ВВС 6). Пройшов повний курс підготовки до польотів на кораблях типу Союз і орбітальних станцій типу Салют. У 1977 році без відриву від роботи в Центрі підготовки космонавтів закінчив школу льотчиків-випробувачів при Науково-випробувальному інституті імені В. П. Чкалова ВПС СРСР. У 1978 - 1983 роках проходив підготовку до польотів на кораблях типу Буран. У 1983 році був відрахований із загону космонавтів за «низький моральний рівень» (розлучення з дружиною). У 1984 - 1988 роках працював у Науково-випробувальному інституті імені В. П. Чкалова ВПС СРСР льотчиком-випробувачем і пілотом-інструктором. Має наліт понад 2400 годин. Брав участь у випробуваннях 54 типів і модифікацій літаків, у тому числі аерокосмічного літака МіГ-31 ЕПОС. Як пілот-інструктор підготував 15 льотчиків. З 1988 року знову в загоні радянських космонавтів. Готувався до польотів на кораблях типу Буран. У 1989 році закінчив факультет літакобудування Московського авіаційного інституту.

У 1990 році готувався як командир українського екіпажу для польоту на станцію Мир. Після скасування цього польоту, проходив підготовку до космічного польоту, який передбачав стиковку безпілотного корабля Буран і орбітальної станції Мир. Після відміни і цього польоту, а також закриття програми Буран, проходив підготовку до польотів на станцію Світ як командир космічного корабля Союз ТМ.

Після розпаду СРСР залишився в Росії і служив у Військово-повітряних силах Росії. У 1995 році звільнився з лав Збройних сил Росії і попросив українське громадянство. Переїхав на Україну і став працювати молодшим науковим співробітником в Інституті ботаніки імені Холодного Національної академії наук України. У 1996 році включено до групи українських космонавтів для проходження підготовки до польотів на космічних кораблях Space Shuttle. У липні 1996 року прибув до США для проходження передпольотної підготовки. 19 листопада - 5 грудня 1997 здійснив космічний політ як експериментатора на космічному кораблі Columbia (STS-87). Під час польоту займався проведенням експериментів зі штучного запилення паростків сої і рапсу з метою отримання насіння в умовах невагомості. Політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин 1 секунду. Після закінчення польоту повернувся на батьківщину і працює в Національному космічному агентстві України. Продовжує числитися в групі космонавтів NASA.

.:Друзi:.

 
Okaerinasai Constructors, 2007-2013