• На русском
  • Українською
Шевченко Андрій Миколайович

нар. 29.09.1976

Великий український футболіст, володар Кубка Чемпіонів, кращий футболіст Європи 2004 року.

Биография

Фото

Видео

Біографія

Шевченко Андрій Миколайович народився в с.Двірківщіна Яготинського району Київської області 29 вересня 1976 року. Зріст 184, вага 73 кг. Грає на позиції центр-форварда. Батьки до спорту не мають відношення. Мати — Любов Миколаївна, — бухгалтер у дитячому садку, батько — Микола Григорович, — прапорщик на пенсії. У 12 років потрапив перший раз за кордон як футболіст. Закінчив 216 київську середню школу і київський інститут фізкультури. Перший тренер — Шичко Олександр Олександрович. У даний момент живе в Італії у м. Мілан разом з рідними (матір’ю, батьком, і сестрою з чоловіком).

Його кумири — всі гравці ДК 86 року, Пеле, Зіко, Платіні, Ромаріо.
Улюблені музиканти — Фредді Меркюрі і Лайма Вайкуле.
Улюблені актори — Ал. Абдулов і Дж. Робертс.
Улюблений фільм — «Воротар».
Спиртне — смачне червоне вино. Для настрою може випити чарочку текіли.
Улюблений напій — апельсиновий і ананасовий сік.
Їжа — італійська кухня — паста, спагетті, піца ... а ще — японська.
Улюблена страва — барбекю.
Захоплення — більярд і шахи.
Особливі прикмети — татуювання у вигляді дракона на плечі — залишив пам’ять «про одну важливу подію».
Парфуми — все, що купує для нього сестра.
Гардероб — царство Armani. Подейкують, дизайнер сам шукав знайомства з Шевченком. («Марка не важлива — важлива якість»). А ще у Шевченка багато «безіменних» класичних костюмів.
Автопарк — Шевченко мчиться на стрімкому Porsche.

Кар’єра

Перша поява Андрія у великому футболі відбулася взимку 1993року. З 12 м’ячами він став кращим бомбардиром команди Динамо-2. Потім був запрошений в олімпійську збірну України і з’явився в основному складі команди Динамо Київ.

Європейський дебют — гра проти московського Спартака 23 листопада 1994р. Перший «європейський» гол забив у ворота мюнхенської Баварії в програному матчі (1-4), коли йому було 18 років. У 1997 році ставить динамівський рекорд — хет-трик у матчі Барселона — Динамо Київ (0-4). Свій сотий гол у кар’єрі провів 28 квітня 1999 року в матчі на кубок України у ворота Зірки-Кіровоград.

У 1999 році переходить в Мілан за 25 мільйонів доларів. 29 серпня — дебют у Серії А в матчі Лечче — Мілан (2-2). У перший же рік стає кращим бомбардиром Серії А, забивши 24 м’ячі в 32 іграх чемпіонату, залишивши позаду себе таких голеодоров, як Батістута (23) і Креспо (22).

Досягнення

Вдало (забитий гол) дебютував у Лізі Чемпіонів в матчі з «Мюнхенській Баварією» в 17 років. У 1999 році був підписаний контракт з італійським Міланом на 5 років. Трансфер склав 25 мільйонів доларів.

П’ятикратний чемпіон України (1995-1996-1997-1998-1999)
Триразовий володар кубка України (1996, 1998-1999)
Два рази ставав кращим гравцем України (1997, 1999)
Кращий бомбардир Ліги Чемпіонів 1998/99 (11 голів)
Дворазовий володар «Бронзового м’яча» (1999, 2000)
Зіграв у 117 матчах чемпіонату України забив 60 голів
В єврокубках зіграно 45 матчів, де забив 31 гол.
За збірну України відіграв 24 матчів і забив 22 голів.
Кращий бомбардир італійської першості (24 голи) у сезоні 1999/2000.
Бронзовий призер чемпіонату Італії в сезоні 1999/2000

Незважаючи на те, що кращим бомбардиром Серії А в сезоні 2000/2001 став Ернан Креспо, Андрій Шевченко теж показав чудову гру і в 34 матчах, в яких він забив 24 голи (у середньому 0.7 м’ячів за гру). У загальному в його послужному списку значаться 34 голи в 51 грі (у середньому 0.6). Краще показник був тільки у знаменитого шведа Гуннара Нордаля (38 м’ячів у 39 іграх в сезоні 1950-51 і 35 м’ячів у 37 іграх в сезоні 1949-50). Загальна статистика Андрія Шевченка: сезон 1999-00, забитий м’яч кожну 121 хвилину в матчах за «Мілан» (каж. 108 хвилин в Серії А), сезон 2000/2001, забитий м’яч кожні 130 хвилин. З часу приходу в «Мілан» — 94 матчі, 63 м’ячі, в Серії А — 66 матчів, 48 м’ячів. Що й казати, статистика дійсно вражаюча.